Leidja

Monday, February 11, 2013

Huvi äratanud PC-Mängud, aastal 2013.


Niisiis, koondasin siia 2013 aastal ilmuvad pelid , mis minu huviorbiidis on püsinud või kuhu ma nad postituse kirjutamise ajal lennutasin.
Sähket, olge lahked.



10. Clockwork Empires
-Gaslamp Games



Clockwork Empires on linna-simu. Umbes selline nagu neid iga aasta väikestuudiote poolt välja antakse.
Aga, kuna steam-punk on moes juba viimased paar aastat, siis toimub ka CE tegevus aurupungi maailmas ning see ongi see nüanss, mis sunnib mind pilku peal hoidma mängul, mis muidu  nii külmaks jätvasse žanrisse kuulub. 





9. Impire 
Paradox Int/Cyanide




Tuleb nüüd kohe ja tegemist on peliga kus sinu ülessandeks on hoida silma peal hunnikul impidel ja aidata neil jalad alla saada.
 Muuseas pean vajalikuks mainida, et ehkki ma pole Paradoxile andeks andnud, et nad A Game OF Dwarvesi Win8 sõltlaseks tegid, on mul nii Paradoxi, kui ka Cyanide'ga piisavalt häid kogemusi, et kätt pulsil hoida.

Ahjaa, Dungeon Overlord pidavat ka märksõnaks olema...



8. Europa Universalis 4 
-Paradox




Mäng TBS-klassikasse kuuluvas seerias...kas on vaja veel üksikasjalikumaks minna?




7.Expeditions: Conquistadors 
- Logic Arts




Konkistadoorid on peli, milles on konkistadoorid - arusaadav? 

Kõrgendatud huvi mängu vastu tulenebki osalt väljanägemisest, osalt žanrist ja ka selles, et minu silm pole näinud ühtegi ameerika okupeerimise...khm... avastamise RPG'd.

Seega jah, vähemalt orginaalsuse punkt on poisiohtu seltsimeestel juba kätte saadud.
Positiivseks on veel see, et lubatakse kaugeleulatuve mõjudega questilahendusi ning minu terav silm silmas ka  Team-tactics combatit. 

Ühesõnaga, nö paberil näeb kõik väga hea välja. :)





6.The Banner Saga 
-Stoic






The Banner Saga eelmisel aastal ilmavalgust näinud multi-player ja/või tasuline beta jäid minu huviorbiidist välja ning midagi mõistlikku ma selle/nende kohta öelda ei oska. 

Põhjala mütoloogiasse uppuva üksikmängu tulekut olen aga googeldan ühest väljahõigatud tähtajast teiseni. 
Ok, mitte non-stop variandis, aga nii...põhimõtteliselt, eksole.



-Snowbird Games




Tegemist on kunagise ühe-mehe indie-mänguga, mis on rohkemate meeste poolt uutesse värvidesse kastetud ja suuremaks-laiemaks-sügavamaks tehtud ja...
Ma ei oska selle kohta midagi täpsemat öelda...

Väidetavalt on see Fantasy-TBS, aga selline mis ei kaldu otseselt ei HoMM'i ega ka mitte Civ'i poole. 

"Pole lind, ei ole konn ka, mingi veider värdjas on ta" - võiks ennatlikult lausuda, aga...Eks ootab ja eks näeb.

Kuna mul endal puuduvad teadmised nii algse kui ka uue mängu kohta, siis paigutan siia HV-foorumi kasutaja Archangeli näppude alt tulnud kirjaread:


Ausalt öeldes seda mängu ei anna eriti kategoriseerida.
Paras sigri-migri kümnest eri mängust. Fookus oleks justkui sinu Hero'de ja nende armeede ümber, kuidas samas on provintside arendamine, avastamine jms ka väga oluline, sest ilma alasid arendamata ei jõua eriti kuhugile. See on mäng mida oleks targem igal-ühel endal proovida, sest hästi kirjeldada seda ei anna. Üldjoontes võiks siiski öelda, et Combat ja Hero'de arendamine, lossi arendamine jms on siiski väga sarnane HoMM'le, ning kes seda mänginud, see kohaneb ka kiiremini.
Muidugi Eador: Genesis on ca. 10a vana mäng ja seda on ka näha. Originaalis tehtud ühe vene tüübi poolt ja alles eelmine aasta Inglise keelde tõlgitud ja nö. ülemaailmselt müüki pandud. Arvatavasti just selle põhimõttega, et sillutada nüüd sellele uuele versioonile teed, teha promo jms.
 




4.Thief 4 
- Eidos




Noh, mitmendat korda juba? 
Kurat seda välja arvutada oskab, aga igastahes järjeosa kindel tulek ühele parimale stealth-actionile on (jälle) välja kuulutatud.
Kui veel arvastada, et peamised uudised mis Thief 4 ümber toimuva kohta tilguvad on halvad (Mitmed võtmeisikud on kas üldse Eidosest uttu tõmmanud või lihtsalt T4'a meeskonna hingekirjast kadunud) ja arvestada ka sellega, et Kanada parimad pojad üritavad esimest korda Multi-port'i(Oo õudu!) teha, siis noh..kahtlane värk.

Samas, hinges kraabib, kuna hirmsasti tahaks ju näha, et kas suudetakse väärt seeriat edasi vedada või mitte....

Asjalikumat treilerit pole endiselt olemas ja ametliku pildimaterjaliga on ka kehvaste.




3.Total War: Rome 2
- Creative Assembly





Ma olen TW-fanatt...või sõltlane - kuidas soovite.
Igastahes peale RTW mängimist kadus mul igasugune huvi suurema osa historical strateegiamängude järele ning peale EU ei pea ma ühtegi sarja TW võrdsekski.

Võite nüüd arvata, et kas minu isa kõige ilusam poeg on viimase paari aasta jooksul siginenud oletuste seltsis, Rome2 'e  tulekule kinnitust oodates küüsi närinud või mitte. 
Otseselt ei ole, aga kaudselt võib-olla tõesti - te ei suuda midagi tõestada!

Samas, olen ma CA ja Sega koostöötulemustega piisavalt kokku puutunud, et oodata R2'e 2014 aastaks. 
Ehk siis selleks ajaks, kui edasilükkamised on lõplikult edasi lükatud ja epicud, massiivsed ja kõikvõimalikud..maitea... pneumatic bug'id on modijate poolt kõrvaldatud.

Esimeste infokildude põhjal kirjutasin kunagi säänse posti(LINK).





2.Wasteland 2 
-InXile ent.




Wasteland 2 oli üks esimesi Kickstarteri fenomene, mis kohaliku tähtusega uudisekünnisest kõrgemale hüpata suutis. 

Enne seda kasutati Stardipauku peamiselt "Saatke 20 rutsi, et ma saaks Magic The Gatheringile 3 lisakaarti teha" röögatusteks või "Text-based & Full 2D" minimängudele tähelepanu tõmbamiseks( - põhimõtteliselt, eksole).

Ja järsku kargas välja keegi Brian Fargo (Mina ei mäletanud, et kes ta on...) ja ütles, et tema tegi Wastelandi, (...millest on mul VÄGA udused mälestused.) ja-et tema käpad olevat olnud mängus ka Fallout 1 ja Fo2 tegemisel(...mis ongi SEE infokild, mis paneb suurusjärgus asjad paika.)
Igastahes, karta on, et see projekt kas õnnestub või põleb särinal...aga panustagem õnnestumise peale.

Viimane treiler, mis sisaldab raadiosahinat ja game-play'd.




1.Age Of Wonders III
-Triumph Studios




AoW3 on järg AoW2'le, ehk siis mängule, mida võiks pidada parimaks Fantasy-TBS mänguks, kui poleks...kirjutasin juba seal pikemalt  - LINK.

Minu jaoks üks imelikumaid müsteeriume mängumaailmas oligi ca 10 aastat kestnud vaikus Wondersi seerias. Fakt on see, et AoW2: SM ei põlenud, aga...franchise lihtsalt unustati.

Igastahes, praeguseks hetkeks on selge, et tulekul oleval pelil on võimalik kogu žanr endale tasku lükata või põleda nagu teised kaaskondlased, sest:
Warlords IV oli saast
Disciples III oli paljulubav, aga paraku täiesti läbimõtlemata peli, mis muutus kiirelt mingiks igivenivaks Turn-based click-festiks.
Heroes VI oli....väga väga väärakas mäng, millest kumas välja, et ei deve, ega ka mitte publits, ei ole täpselt aru saanud, et mis mänguseeriale nad nüüd uut peatükki treivad.

Võib ju oletada, et teiste samalaadsete põlemine oli ka põhuseks miks unustatud TBS-kunn sahtlipõhjast välja otsiti, aga...oletused-schmoletused.



No comments:

Post a Comment