Leidja

Tuesday, March 9, 2010

Trophy Hockey


Tegemist siis järjekordse online sportgame-ga Trophy Gamesilt.
Varalahkunud A. McHilter on kirjutanud juba Trophy Managerist, seega toon suborinurga lehtedele TG uuema produkti nimega Trophy Hockey.

Mäng

1.Peatreener(Head Coach/Unterfeldführer)

Herr Unterfeldführer ja tema kohta käiv info

Kohe alguses ütlen ära, et tegemist ei ole teistsuguse kujunduse ning skillinimetustega TM-iga ning ehkki sarnasusi esineb, on neid tegelikult üsna vähe.
Erinevused torkavad silma juba sisse logides, ehk siis ei ole sa TH-s mitte meeskonna omanik vaid peatreener.
Kuna tegemist on veel beta-versiooniga, siis tundub, et omaniku karakter tuleb ka mingil hetkel sisse, aga hiljem - vähemalt tugevad eeldused ja koht selleks on olemas.
Teiseks on ka sinu peatreeneri roll arendatav ehk siis on sissetoodud exp-i teema ning leveli piiri ületades on sinu kästutuses mingine arv arenduspunkte oma treenerskillide tõstmiseks.

Herr Unterfeldführer ja tema personaalne info
Skillidest eraldi niipalju, et minu jaoks on positiivne üllatus adaptibility sissetoomine, ehk siis kohandumine, mida arendades kasvab sinu pädevus välismaameeskondadega tegelemises, juhul kui tahad kodumaa pinna jalgadelt pühkida või arvad, et mõni Abu-Dhabi hokimeeskond vajab hirmsasti sinu teeneid.

Lisaks on sees veel Items/Tavaar e. lisatarvikud, mida annab enne mängu endale külge või näppu riputada, et siis sellega tõsta meeskonna moraali, ründevõimet või mida kuradit iganes sul taktikalisest seisukohast lähtudes vaja on. Säänset saasta saad sa endale enda treeneri arendamise läbi siginenud Trophy Pointe kulutades.


2. Meeskond

Meeskonnas on sul alguses hunnik erinevas vanuses kaadrit ning nagu ikka - mõned halvemad, mõned paremad ja mõned, kes ei oska isegi uisutada, kuna pole peale kartulipõllalt ärarebimist veel mänguga kokku puutunud.
Selleks, et vähemalt noortest mängijatest midagi paremini ekspluateeritavat aretada ja vanemate hoki-peerudest viilimiseksperdite degeneratsiooni peatada, tuleb nad kupatada treeningusse, kus karmikäelised ning külma südamega treenerid neist igasugused valestikäitumise nähud välja peksavad.
See, kui hästi ja halvasti see õnnestub, tuleneb ju trenkade tasemest, aga sellest kohe...

3. Mängijad ja nende püüdmine

Mängijate kohta sai juba öeldud, et unelmate meeskond nad pole, unelmate printsid ehk võib-olla küll, aga see ei puutu eriti asjasse, kuna suhtlemisest naisfännidega/Groupie relations või sellise süsteemi tulekuvõimalusest pole ma veel midagi kuulnud.
Üldjoontes on tegemist nende etturitega, kes peavad sinu kapriise ja joomalubadusi oma higi ja vaevaga teoks tegema.
Hetkel on neid meeskonda juurde võimalik saada kahel moel*(BETA!) - esimene
Draftpool hooaja käigus avaneb draftpool, milles on 5 taseme järgi jaotatud mängijad, kelle skillesa ei tea.
Teada on alguses ainult nii palju, et Sar5-märkega mehed näevad meeskonna värvides edevamad välja kui SAR1-ga märgistatud kaader. Sinu ülesanne on hooaja jooksul nende kohta nii palju välja nuhkida, kui vähegi võimalik ning teha saad sa seda omale palgatud skautide abil.
Skautide puhul kehtib reegel, et mida tugevam reputatsioon sul on, seda pädevamad hagijad sinu terviseks hauguvad.
Rep-ist sõltub ka skautide/treenerite maksimaalne arv sinu koondises.
Iga hooaja lõppedes avanevad draftpooli väravad ning diviisi meeskonnad alustades viimasest kuni esimeseni õngitsevad sealt kordamööda mehi (kokku 5 tiiru =5 mängijat) oma nö. "laeva pardale".
Teine variant on vahetamine, ehk siis on mängijatel skillide järgi pandud paika optimaalne TV(Trade value) ning sedaviisi saad endale mittevajalikke mehi vahetada teiste meeskondade luuserite vastu, keda sul mingitel hämaratel põhjustel vaja võiks minna.

Mängijate turg lubati käivitada järgmise hooaja alguses.

Mängijad alustavad 18-20 aastaselt ning üks hooaeg (2 kuud) kestab mänguajas ühe aasta. Kuskil 34+ aastaselt tahavad nad pensionile minna, nii-et nende ekspluateerimiseks on aega ainult tühised 14 + hooaega, pealegi hakkavad nende oskused 26+ aastaselt allapoole tiksuma, nii-et aega on vähe ning tamp peab olema karm ning halastamatu.

4. Treenerid/Treenimine/Treening

Olgu, meeskond käes ja nagu öeldud, tuleb sul tegeleda selle 40 liikmelise ahvikarja viisakalt mängima panemise ja treenimisega.
Treenimine on üldjoontes sama, mis TM-is, ainult, et lisandunud on sinu reputatsiooni tõttu piiratud treenerite palkamisvõimalus, ehk siis, mida rohkem arened, seda paremad treenerid sinuga litrid ühte kappi ka panevad (kui tahad vaata - punkt3.= mängijad/skaudid, aga otsest kasu sellest pole.)

Piltlikumalt öelduna naa, et kui sa oled kohaliku tähtsusega külapoe gängster ja 30-e vallaslapse kangelasisa, ei tähenda see koheselt seda, et viisakamad elik võimekamad treenerid sinust midagi kuulda tahaks, ehk siis- külameeskonna peatreener sa oled ning kohaliku poe ümbert sa endale neid treenereid ka sebid.
Edu!
Treenerite skillid ja nende järgi mängijate paigutamine treeningväljakutele.

Treenimisprotsess ise on järgmine. Viskad oma treeneri võimetele pilgu peale ning sead nende järgi treeningprogrammid - se's möttes, et kui trenka ei ole kordagi elus uiske näinud, siis pole mõtet teda ka uisutamist õpetama panna - ehkki mine sa tea.
Filmis Libe liug oli ju Nigeeria bobimeeskond - kui ma ei eksi - ja kütsid raisad nagu mustad kuradid, ehkki lume olemusest polnud neil halli aimugi.
Olgu - möla mölaks ja muliseme edasi.
Järgmine pilguheit tuleb visata mängijate poole ning neid vastavalt nende võimetele treeningväljakutele toppida.
Kasvõi selleks, et igasugune arusaam hokimängu, diivanispordi ja hamburgerluse omavahelistest sidemetest ära kaoks ja et nad ennast ikka korralikult punni ajaks, aga paari sõnaga mainisin ma ka seda juba eespool.
Ehk siis vaatad, millised anded su mängijal puuduvad või millised tal eriti olemas on, ning virutad ta vastavalt nendele siis vastavale väljakule, kus juba selleks ettenähtud orjapida..khm..treener teda juba piitsa ja präänikuga pikisilmi ootab.
See selleks - kogumoraal on selline, et mida parem oskuste tase ja mida parem skillijaotus, seda võimekam mängija - ebaloogiline, aga paraku tõsi.

Skillidest ja napisõnaliselt

Mängijatel on lisaks neljateistkümnele taktikalisele skillile ka kolm nn. in action skilli, milleks on Moral, Routine ja Fitness.
Moraal kahaneb seoses kehvade mängutulemustega ja väljakuääres sokikudumisega seda ka juurde ei tiksu, pigem vastupidi.
Routine näitab seda, kui kogenud su mängija on. Ehk siis suudavad vanemad mängijad võrdsetes 50-50 situatsioonides nooremaid korralikult pügada ning seda tikusb juurde... arvake ära, mille käigus.
Fitness põhineb staminal ning üldjoontes on lugu selline, et kui madalam stam-iga mees ära väsib, siis fitness näitab seda, kui kiiresti hakkab tema pädevus langema. Ehk siis väsides tiksuvad ka tema skillid allapoole, seega ei ole mõtet madala fit ja kehvapoolse stami-ga meest väga pikalt väljakul hoida, kui mingi teema just isiklik pole ning mõnda seelikut ei sisalda.

Neid eristabki põhiskillidest see, et nende tase ei ole otseselt seotud treeninguga.

Ülejäänud oskused on treenimisega aretatavad, ehk siis inetust pardipojast küll luikesi valmis treenida tavaliselt ei õnnestu, aga mingise metsakana saab vast ikka.

Taktika

Taktika aretamine on tunduvalt võimalusterohkem, kui TM-is ning üldjoontes käib nagu jäähokis ikka.
Lühidalt siis, et: sul on 4 liini, igas liinis on enesetapja võrgu ees, 2 lihamüüri, 2 kotkast äärtel ning metsiku pilguga hull keskel. Sinu ülesanne on need liinid komplekteerida ning määrata nende käitumine (pilt2: taktika, all), ehk siis:
  • Kas mehad mängivad ettevaatlikult ja iga hinna eest karistusi vältides
  • Üritavad igal võimalusel vasturünnakuid sooritada
  • Milllist ründestiili peamiselt kasutavad
  • Millises formatsioonis nad paiknevad
  • Ja kui kauaks üks liin mänguaega saab - see on see koht, kus stamina-skill mängu tuleb ning sinu ideaalse taktika mõtsapoole veerema lükkab
Peamine on vastasmeeskonna ülemängimine/kavaldamine, ehk siis üritada tema nõrkade liinide vastu enda uigevamaid kasutada ning nende nõrgad kohad üles leida ja asukoht kindlaks määrata ning aimata ära võimalik taktika. Bot-ide vastu on see lihtne, teiste kasutajate vastu läheb asi juba keeruliseks.

Aitab küll esialgu, niigi läks kole pikaks. Mängu saab regada SIIT

Meeskonna üldinfo
Taktika
Draftpool
Mängijakaart

No comments:

Post a Comment